instagram Twitter Bizi Arayın: +90 212 482 48 88
olcum testi

AÇIK HAVUZ


Yaz günlerinin vazgeçilmezi!Havuzumuz 20 metre uzunluğunda 12 metre genişliğinde yarı olimpik standartlarda olup suyun sıcaklığı ortam derecesinde ayarlanır.

Suyun derinliği ise 140 metredir. Tesisimiz içme suyu cloru ile dezenfekte edilmektedir.

Aileniz ve arkadaşlarınızla yazın en sıcak günlerinde size keyifli zamanlar geçirticek evinize yakın tatil ortamı yaşatacak bir ortam sunuyoruz.
acik havuz
acik havuz
Tabii ki yüzmenin tüm faydalarını burada sizlere tam manasıyla anlatamasak da birkaç önemli hususa dikkat çekeceğiz. Bilindiği üzere yüzme spor dallarından en önemlilerinden birisidir. Yüzmenin en büyük faydalarından biri vücudumuzun düzgün bir yapıya sahip olmasına yardımcı olması ve kemik, kas gelişiminde çok önemli rol oynamasıdır.

Bununla birlikte yüzmenin diğer faydalarına da değinelim. Yüzme nefes kontrolünü geliştirir ve akciğerlerimizi en iyi şekilde kullanmamızı sağlar. Bilindiği üzere yüzmede vücudun neredeyse bütün kas ve kemikleri hareket eder ve tam manasıyla vücut çalışmış olur böylelikle vücudumuz çok mükemmel bir spor yapmış oluyor. Yüzmenin insan sağlığı açısından inanılmaz faydaları olayına en fazla katkıda bulunan özelliği budur. Vücudumuzda neredeyse tüm kasların çalışmasına yardımcı olmasıdır. Bununla birlikte yüzmenin zayıflamak ve kilo vermek gibi faydası da bulunmaktadır. Yüzme yağların yakılıp bunun yerine kasların gelişiminde rol oynar.

Yüzmenin diğer bir yararı, psikolojik olarak insanda rahatlama ve stresi azaltma özelliğidir. Stresli ortamlardan uzak kalabilmek için suyun rahatlatıcı etkisi birebir faydalıdır. Yüzme sizi zihinsel olarak dinlendirir ve vücudunuzdaki baskıları azaltır.

Yüzme sayısız faydası ile birlikte yapılabilecek en dinlendirici sporların başında gelir. Tüm vücut kaslarını beraber çalıştıran az sayıdaki spor dalından biri olan yüzme esnasında vücut ağırlığı karadakinden 10 kat daha hafifler. Bu sayede yüzme sporu rehabilitasyon, çeşitli hastalıkların tedavisi ve stresi gidermesi açısından da bir terapi olarak uygulanabilir. Yazın denizlerde, diğer aylarda ise yüzme havuzlarında yapılan yüzmenin, fiziksel görünümü şekillendirdiğini, kan dolaşımını düzenlediğini, bütün vücudu çalıştıran ritmik hareketleriyle kalp-damar sistemini güçlendirdiğini kanıtlanmıştır. Stres atmanın en güzel yolu ve kaslarımızı güçlendiren yüzme sporu, ergenlik döneminde ise beden gelişimini hızlandıran spor olarak uygulanabilir. Bu nedenle ergenlik dönemindeki gençler ve çocuklar yüzme sporu yaparak daha olumlu gelişmeler kaydedebilirler.

Yüzme havuzunda 1 saat yüzen kişi, ortalama 500 kalori harcar. Su bir dirençtir. Suya karşı kulaç atarak gösterilen çaba özellikle çocuklara hem kas gelişimi hem de özgüven kazandırır. Başka spor dallarını uygulayamayan bedensel engelliler, ders aldıkları takdirde rahatlıkla yüzebiliyor. 4 yaşına gelen çocuklara yüzme havuzlarında özel eğitmenler eşliğinde yüzme öğretilebilir. Avrupa ülkelerinde yüzmenin ilköğretim okullarında zorunlu ders olarak uygulandığını duyuyoruz.