instagram Twitter Bizi Arayın: +90 212 482 48 88
olcum testi

BODY BUILDING


Vücudunuzu Hacimlendirin!


Fitness sağlıklı olmak ve formda olmak anlamını taşır. Bu yüzden vücudunuzu zinde tutacak her türlü spor dalı fitness'ı içerisinde barındırır. Fitness genellikle ülkemizde ve dünyada body building ile karıştırılır.

Body building aletli veya aletsiz olarak yapılan, insan vucudunda bulunan kasların tümünün ya da bir kısmının çalıştırılmasına yönelik çalışma sistemidir. Fitnessa göre çok daha hacimli ve iri bir vucuda sahip olmak için yapılır.

Bu spor size disiplin, hırs, kendine güven, sabır, ruh ve beden hakimiyeti gibi size üstün özellikler kazandıracaktır.
Body Building
Body Building
Body Building'in temel prensipleri kas geliştirmeye yönelik kademeli direnç egzersizlerini içermektedir. Vücut geliştirme sporu ile ilgilenen kişilerin programları, daha iyi bir kas kütlesine sahip olmak, daha hacimli kaslara ulaşmak ve en iyi olduğu zamanda yarışmalara katılmak üzere tasarlanmaktadır. Body Building sporu yapan kişilerin sezon içi ve sezon dışı olmak üzere uyguladıkları özel beslenme ve antrenman programları bulunmaktadır.

Spor yapmaya başlarken, öncelikle amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Amacınız doğrultusunda spor geçmişinizi ve sağlık durumunuzu göz önünde bulundurarak, uzman eğitmenler ve antrenörler tarafından hazırlanan programları uygulamanız oldukça önemlidir. Bu nedenle hem web sayfamızda hemde internette bulunan programları uygulamadan önce o programların size ne kadar uygun olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Temel olarak belirtmek gerekirse, amacınız sağlıklı olmak, fit bir görüntüye ulaşmak, yaşam kalitenizin artması ise size özel olarak hazırlanacak Fitness programlarını tercih etmelisiniz. Eğer amacınız, daha hacimli kaslara ulaşarak yarışmalara katılmak veya bu spordan maddi bir kazanç elde etmek ise Body Building programlarını tercih etmelisiniz. Eğer yarışmalara katılmayacaksanız ve bu sporla hobi amaçlı ilgileniyorsanız, vücudunuza zarar verecek antrenman programlarından ve beslenme planlarından uzak durmalısınız.