instagram Twitter Bizi Arayın: +90 212 482 48 88
olcum testi

FITNESS


Kaslarınızı Güçlendirin!


Fitness, vücutta bol endorfin ve östrojen hormonu salgılanmasına yardımcı olur. Bu da kişinin kendisini psikolojik olarak daha iyi ve zinde hissetmesini sağlar ve metobolizmayı hızlandırarak enerji kazandırır.

Uykuyu düzenler, psikolojik iyileşme sağlayarak stresten uzaklaştırır. Kalp ve damar sistemini güçlendirir. Sürekli ve düzenli fitness yapanların kanser ve kalp krizine yakalanma riski daha düşüktür.

Gelin size özel fitness programınızı ölçümlerinizi yaparak uzman eğitmenlerimizle birlikte belirleyelim.
Fitness
Fitness
Belirli bir zaman diliminde, belirli bir şiddette ve belirli bir sıklıkta uygulanan fiziksel aktiviteleri içermektedir. Fitness'ın temel prensiplerinin en başında yaşam standartlarının iyileştirilmesi gelmektedir. Gün içerisinde daha dinamik, enerjik, yorulmayan, dayanıklılık gibi özelliklerin geliştirilmesine dayanan ve kişilere özel olarak dizayn edilen fiziksel aktiviteleri içermektedir. Yürüyüş yapmak, bisiklete binmek, yüzmek, basketbol oynamak, ağırlık çalışmak, kürek çekmek vb fiziksel aktiviteler sizin fitness seviyenizin yükselmesine yardımcı olmaktadır.

Fitness Temel Olarak ikiye ayrılmaktadır.

Genel Fitness: Yaşam kalitenizi artıracak fiziksel aktiviteleri içermektedir. Genel fitness düzeyiniz yükseldikçe, gün içerisinde daha az yorulursunuz, eklem ağrılarından uzaklaşırsınız, daha iyi bir cinsel hayatınız olur gibi günlük hayatınızı olumlu etkileyecek programları içermektedir.

Spesifik Fitness: Spesifik fitness, ilgilenmekte olduğunuz spor branşına özgü yeteneklerinizin, becerilerinizin, performansınızın daha iyi bir noktaya gelmesi için uygulanan programları içermektedir.